2022-06-10

Kępki sztucznych rzęs, czyli jak subtelnie podkreślić spojrzenie

Kępki sztucznych rzęs to akcesoria do stylizacji, dzięki którym w prosty i szybki sposób podkreślisz kształt oka i wydobędziesz głębię spojrzenia. Jakie modele wybrać – z węzełkiem czy bez? Wszystkie przydatne informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Kępki sztucznych rzęs – rodzaje

Czym są kępki sztucznych rzęs? To kilka rzęsek zebranych w jedną kępkę, która zakończona jest węzełkiem lub takiegoż nie posiada. Czym różnią się od siebie oba te modele? Sztuczne rzęsy w kępkach, które posiadają węzełek po pierwsze są łatwiejsze w aplikacji, ponieważ chwytamy właśnie za ów węzełek i łatwiej jest nam umiejscowić kępkę na odpowiednim miejscu. Łatwiej też jest nam zamoczyć taką kępkę w kleju, ponieważ dokładnie widzimy miejsce łączenia.

  • Kępki węzełkowe są bardziej widoczne, ale jeżeli umiejętnie je przykleimy ładnie wtopią się w naturalną linię rzęs. Jeżeli preferujemy mocniejszy makijaż z kreską na oku, namalowana linia w całości ukryje węzełek i sztuczna kępka będzie idealnie zamaskowana.
  • Kępki bez węzełka są trochę trudniejsze w aplikacji i wymagają pewniejszej ręki. Jednak już niewielka praktyka sprawi, że z powodzeniem przykleisz je pomiędzy naturalne rzęsy. Takie kępki bezwęzełkowe są niemal niewidoczne. Dają subtelny efekt i dobrze prezentują się nawet w bardzo naturalnym makijażu, gdzie jedynie podkreślamy rzęsy maskarą.

Kępki sztucznych rzęs – jakie wybrać?

Kępki rzęs dostępne są w wielu modelach i czasem niełatwo jest wybrać odpowiedni produkt. Szczególnie tyczy się to pań, które dopiero raczkują w takiej stylizacji rzęs i na początku swojej przygody mogą czuć się nieco przytłoczone bogactwem oferty, jaką oferuje rynek drogeryjny.

Podczas wyboru kępek sztucznych rzęs najważniejsze jest umiejętne dopasowanie modelu i rodzaju rzęs do kształtu oczu, efektu, jaki chcemy osiągnąć i okazji, podczas której chcemy zaprezentować się w wystylizowanych rzęsach. Jak to zrobić? Prosta zasada mówi, że zawsze lepiej jest pokazać mniej niż więcej, czyli jeżeli nie mamy pewności, jak dany model będzie wyglądał na naszych oczach i czy będzie pasował do naszej urody, zawsze lepiej jest się zdecydować na rzęsy wyglądające naturalnie, niż na takie, które będą wyglądały teatralnie czy wręcz dramatycznie i uczynią z naszej stylizacji przebranie, a nie delikatne poprawienie urody.

Do dyspozycji mamy rzęsy syntetyczne i naturalne, jedwabne. Jeżeli zależy ci na naturalnym efekcie zdecyduj się na rzęsy naturalne, choć dobrej jakości rzęsy syntetyczne również mogą dać taki rezultat.

Dla kogo są sztuczne rzęsy w kępkach?

Wiele kobiet decyduje się na kępki sztucznych rzęs, ponieważ zależy im na przedłużeniu i zagęszczeniu swoich naturalnych, które są krótkie i rzadkie. Kępki umiejscowione w zewnętrznym kąciku oka przepięknie otwierają oko i optycznie je powiększają. Spojrzenie staje się wyraźniejsze, a kształt oka zostaje ładnie uwypuklony. Takie rozwiązanie stylizacyjne świetnie sprawdzi się u pań, które maja małe oczy czy opadającą powiekę. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, uzyskamy odmienny efekt. Do dyspozycji mamy naprawdę wiele różnych modeli. Od krótkich, dających naturalny i subtelny efekt, poprzez długie i gęste, zapewniające wrażenie wachlarza rzęs, aż po kępki kolorowe, a nawet ozdobione cyrkoniami.

Rzęski można doklejać w zewnętrznym kąciku oka, pośrodku i w wewnętrznym kąciku. Na zewnątrz wybieramy dłuższe rzęsy, pośrodku te średniej długości, a przy wewnętrznym kąciku oka te najkrótsze. Pamiętaj o wykonaniu próby uczuleniowej na klej przed mocowaniem kępek rzęs, a także o każdorazowym zdejmowaniu kępek na noc.

Naturalnie wydłużone i pogrubione rzęsy? Wypróbuj syntetyczne lub jedwabne kępki rzęs.

Zobacz także