2022-06-10

Kępki sztucznych rzęs, czyli jak subtelnie podkreślić spojrzenie

Kępki sztucznych rzęs to akcesoria do stylizacji, dzięki którym w prosty i szybki sposób podkreślisz kształt oka i wydobędziesz głębię spojrzenia. Jakie modele wybrać – z węzełkiem czy bez? Wszystkie przydatne informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Kępki sztucznych rzęs – rodzaje

Czym są kępki sztucznych rzęs? To kilka rzęsek zebranych w jedną kępkę, która zakończona jest węzełkiem lub takiegoż nie posiada. Czym różnią się od siebie oba te modele? Sztuczne rzęsy w kępkach, które posiadają węzełek po pierwsze są łatwiejsze w aplikacji, ponieważ chwytamy właśnie za ów węzełek i łatwiej jest nam umiejscowić kępkę na odpowiednim miejscu. Łatwiej też jest nam zamoczyć taką kępkę w kleju, ponieważ dokładnie widzimy miejsce łączenia.

  • Kępki węzełkowe są bardziej widoczne, ale jeżeli umiejętnie je przykleimy ładnie wtopią się w naturalną linię rzęs. Jeżeli preferujemy mocniejszy makijaż z kreską na oku, namalowana linia w całości ukryje węzełek i sztuczna kępka będzie idealnie zamaskowana.
  • Kępki bez węzełka są trochę trudniejsze w aplikacji i wymagają pewniejszej ręki. Jednak już niewielka praktyka sprawi, że z powodzeniem przykleisz je pomiędzy naturalne rzęsy. Takie kępki bezwęzełkowe są niemal niewidoczne. Dają subtelny efekt i dobrze prezentują się nawet w bardzo naturalnym makijażu, gdzie jedynie podkreślamy rzęsy maskarą.

Kępki sztucznych rzęs – jakie wybrać?

Kępki rzęs dostępne są w wielu modelach i czasem niełatwo jest wybrać odpowiedni produkt. Szczególnie tyczy się to pań, które dopiero raczkują w takiej stylizacji rzęs i na początku swojej przygody mogą czuć się nieco przytłoczone bogactwem oferty, jaką oferuje rynek drogeryjny.

Podczas wyboru kępek sztucznych rzęs najważniejsze jest umiejętne dopasowanie modelu i rodzaju rzęs do kształtu oczu, efektu, jaki chcemy osiągnąć i okazji, podczas której chcemy zaprezentować się w wystylizowanych rzęsach. Jak to zrobić? Prosta zasada mówi, że zawsze lepiej jest pokazać mniej niż więcej, czyli jeżeli nie mamy pewności, jak dany model będzie wyglądał na naszych oczach i czy będzie pasował do naszej urody, zawsze lepiej jest się zdecydować na rzęsy wyglądające naturalnie, niż na takie, które będą wyglądały teatralnie czy wręcz dramatycznie i uczynią z naszej stylizacji przebranie, a nie delikatne poprawienie urody.

Do dyspozycji mamy rzęsy syntetyczne i naturalne, jedwabne. Jeżeli zależy ci na naturalnym efekcie zdecyduj się na rzęsy naturalne, choć dobrej jakości rzęsy syntetyczne również mogą dać taki rezultat.

Dla kogo są sztuczne rzęsy w kępkach?

Wiele kobiet decyduje się na kępki sztucznych rzęs, ponieważ zależy im na przedłużeniu i zagęszczeniu swoich naturalnych, które są krótkie i rzadkie. Kępki umiejscowione w zewnętrznym kąciku oka przepięknie otwierają oko i optycznie je powiększają. Spojrzenie staje się wyraźniejsze, a kształt oka zostaje ładnie uwypuklony. Takie rozwiązanie stylizacyjne świetnie sprawdzi się u pań, które maja małe oczy czy opadającą powiekę. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, uzyskamy odmienny efekt. Do dyspozycji mamy naprawdę wiele różnych modeli. Od krótkich, dających naturalny i subtelny efekt, poprzez długie i gęste, zapewniające wrażenie wachlarza rzęs, aż po kępki kolorowe, a nawet ozdobione cyrkoniami.

Rzęski można doklejać w zewnętrznym kąciku oka, pośrodku i w wewnętrznym kąciku. Na zewnątrz wybieramy dłuższe rzęsy, pośrodku te średniej długości, a przy wewnętrznym kąciku oka te najkrótsze. Pamiętaj o wykonaniu próby uczuleniowej na klej przed mocowaniem kępek rzęs, a także o każdorazowym zdejmowaniu kępek na noc.

Naturalnie wydłużone i pogrubione rzęsy? Wypróbuj syntetyczne lub jedwabne kępki rzęs.

Jak ściągnąć kępki rzęs w domu?

Zastanawiasz się jak ściągnąć rzęsy w domu? Ściąganie kępek rzęs w domu to proces, który można wykonać samodzielnie, zwracając uwagę na kilka ważnych kroków. Przede wszystkim należy przygotować się poprzez dokładne umycie rąk i twarzy. Następnie trzeba usunąć makijaż, a jeśli mamy tusz do rzęs, to delikatnie i bez przyciskania. Po tym etapie można rozważyć wykorzystanie pary, która pomoże zmiękczyć rzęsy. Usunięcie kępek odbywa się przy użyciu dwóch czystych wacików nasączonych płynem do demakijażu lub olejkiem kosmetycznym. Proces ten powinien być wykonywany ostrożnie, aby nie uszkodzić rzęs. Po ściągnięciu kępek można umyć twarz letnią wodą i, opcjonalnie, zastosować odżywkę do rzęs lub olejek rycynowy, aby wzmocnić ich kondycję. Jeśli masz wątpliwości, zawsze można skonsultować się z profesjonalistą w tej dziedzinie.

Zobacz także