2021-08-30

Gdzie znajdziesz tanie kosmetyki?

Jeśli pod koniec miesiąca Twój portfel świeci pustkami, a potrzebujesz szminki, podkładu czy czegoś do pielęgnacji, to tanie kosmetyki znajdziesz w drogerii internetowej. Ważne jest, by kupować mądrze i dobrze dopasować kosmetyk do swoich indywidualnych potrzeb. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę wybierając odpowiedni produkt?

Termin ważności

Termin ważności kosmetyków różni się w zależności od produktu, np.:

  • wody perfumowane (z alkoholem) - plus minus 5 lat,
  • kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji - 3 lata,
  • produkty do makijażu - od 3 lat (tusze do rzęs) do 5 lat (pudry).

Na poszczególnych kosmetykach znajdziemy specjalnie oznaczenia przygotowane przez producenta, z datą przydatności, licząc od otwarcia.

Warto pamiętać, że również produkty szczelnie zamknięte i nigdy nie otwierane także wysychają, jełczeją i po pewnym czasie mogą nie nadawać się do użycia.

W zależności od indywidualnego zużycia, nie warto kupować produktów, których używasz rzadko, ponieważ w razie niewykorzystania w ciągu określonego czasu ich termin przydatności minie i będziesz musiała je wyrzucić. Dlatego najlepiej kupować na bieżąco, a tanie kosmetyki znajdziesz na horex.pl, gdzie szybko i łatwo dokonasz zakupów.

Skład

Kosmetyki naturalne, z dużą ilością witamin i składników pochodzenia roślinnego są zawsze najlepszym wyborem. W dobie dbania o środowisko naturalne i zwierzęta, dla wielu kobiet ważne jest, by nie były one testowane na zwierzętach i to na ten aspekt szczególnie kładą nacisk firmy produkujące różnego rodzaju kosmetyki.

Wygodne i ekologiczne opakowanie

W czasach, gdy trąbi się wszędzie o ekologii i niemarnowaniu niczego, łącznie z kosmetykami, warto rozglądać się za kosmetykami w opakowaniach wykonanych w 90 procentach lub więcej z materiałów poddanych recyklingowi. Dobrze, jeśli opakowanie danego kosmetyki może być biodegradowalne, czyli ponownie użyte w produkcji innego przedmiotu. Na szczęście coraz więcej producentów podchodzi na poważnie do problemu zanieczyszczeń planety i tworzą opakowania ekologiczne, przyjazne dla planety.

Cena

Przyjęło się powszechne przekonanie, że cena świadczy o wysokich możliwościach i jakości kosmetyków. Na szczęście, nie jest to prawda. Renomowani producenci oferują coraz częściej kosmetyki ze świetnym, ekologicznym składem, bez alergenów i sztucznych barwników, a przy tym w przystępnej, niewygórowanej cenie.

Zobacz także