2021-11-25

Farba do włosów blond - zdecyduj się na złociste włosy

Farba do włosów blond od wielu długich lat cieszy się nieustającą popularnością i uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Włosy blond to jeden najpopularniejszych kolorów włosów. Co więcej, pomimo upływu lat wciąż nie wychodzi z mody. Największe gwiazdy klasy światowej od lat pozostają wierne jasnemu kolorowi włosów. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Zaczynamy!


Ochrona włosów

Prócz doskonałego wyglądu naszych włosów, bardzo ważna jest także ich odpowiednia ochrona. Właśnie dlatego najlepszym wyborem będzie delikatna farba do włosów blond. Domowe farbowanie w niczym nie musi ustępować temu wykonywanemu w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Kluczem do wykonania dobrej jakości, prawidłowej koloryzacji jest wybór odpowiedniego produktu. Farba do włosów blond powinna skutecznie pokrywać nasze włosy, w tym przede wszystkim siwe, ale także dbać o kondycję i zdrowie naszej fryzury. Kierując się takimi czynnikami podczas wyboru odpowiedniej farby, będziemy mogli regularnie wykonywać koloryzację na upragniony przez nas kolor blond, ciesząc się perfekcyjnym stanem i kondycją naszych włosów.

Warto sięgnąć po farby blond oparte na naturalnych składnikach. Tego typu delikatne produkty pozwolą na zdrowy wygląd włosa bez ingerencji w ich strukturę. Delikatna farba do włosów blond nie powinna posiadać alkoholu, metali ciężkich, TDA, amoniaku, parabenów, silikonów czy SLS. Naturalne, bezpieczne dla naszej skóry głowy i włosów farby blond opierają się na wyciągach roślinnych czy nawilżających olejach roślinnych.

Odpowiednia aplikacja farby blond

By móc uzyskać upragniony efekt na swojej głowie, farba do włosów blond musi być odpowiednio nałożona. Co więcej, dla własnego bezpieczeństwa przed nałożeniem farby u nasady i na całej długości włosów należy wykonać tzw. próbę uczuleniową. Farbę nakłada się na jeden kosmyk włosa i sprawdza czy nie wystąpi reakcja uczuleniowa. Test wykonuje się minimum 48 godzin przed właściwą aplikacją.

Przystępując do aplikacji farby należy zabezpieczyć ubranie i szyje poprzez ułożenie ręcznika. Włosy należy dokładnie rozczesać. Następnie podzielić je na części. Każde pasmo włosa farbujemy rozpoczynając od nasady aż po same końce. Do aplikacji blond farby najlepiej jest używać specjalistycznego pędzla, dzięki któremu będziemy mieć pewność doskonałego rozprowadzenia produktu.

Postaw na jakość

Farba do włosów blond powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym składem. Podczas wyboru produktu kluczowym elementem decyzyjnym powinna być jakość składników i bezpieczeństwo. Na drugim miejscu powinniśmy kierować się ceną. Najlepsze farby do włosów renomowanych producentów zazwyczaj są nieco droższe niż farby oparte na chemicznym składzie. Warto jest postawić bezpieczeństwo swojej skóry i włosów na pierwszym miejscu, zwłaszcza w przypadku regularnej koloryzacji, dla uzyskania efektu odświeżenia koloru czy pokrycia odrostów.

Farba do włosów blond odejmie lat, rozświetli nasz wizerunek i doda pewności siebie. Jasny odcień włosów to strzał w dziesiątkę!

Zobacz także